Jak napisać cv

Jak napisać cv

Curriculum Vitae (CV) czyli życiorys zawodowy jest przy większości stanowisk, dokumentem niezbędnym do ubiegania się o pracę. Dobrze sporządzony przyniesie nam sporo korzyści i da szansę na udowodnienie swojej wartości jako kandydata do pracy na rozmowie kwalifikacyjnej. Źle napisane cv z kolei skreśli nas z listy kandydatów lądując w koszu.

Rekruter przeglądając nasze dokumenty nie będzie wczytywał się w nie przez kilkanaście minut. Pierwszy etap analizy napływających aplikacji czyli tzw. screening to kilkanaście do kilkudziesięciu sekund na cały dokument. Jeśli w tym czasie nasz życiorys nie przyciągnie uwagi czytającego, nie dostanie już drugiej szansy.

Jeśli więc nasze cv jest nieczytelne, źle sformatowane, nieprzemyślane i niedostosowane do danego stanowiska, nie mamy co liczyć na wyrozumiałość.

Jak napisać cv, które będzie dobre?

Przede wszystkim podstawową kwestią, o której musimy wiedzieć to struktura dokumentu. Ogólnie możemy wyróżnić 3 rodzaje dokumentów: cv chronologiczne, cv funkcjonalne oraz cv hybrydowe. Najpopularniejszym typem aplikacji jest cv chronologiczne i to na tym dokumencie omówimy sobie strukturę. Możecie też Państwo skorzystać z gotowego generatora cv dostępnego w naszym serwisie. Kreator cv w wersji podstawowej lub Kreator cv premium to narzędzia, które w prosty sposób w ciągu zaledwie kilku minut umożliwią Państwo stworzenie własnego życiorysu w formacie Word, które następnie będzie można edytować zmieniać i poprawiać.

Struktura chronologicznego cv

Podstawowe i najistotniejsze elementy, z których składa się cv chronologiczne to:

  1. Dane Personalne lub inaczej dane osobowe
  2. Wykształcenie
  3. Doświadczenie zawodowe
  4. Kursy i szkolenia
  5. Inne umiejętności
  6. Języki obce, jako kategoria lub jako element Innych umiejętności
  7. Znajomość obsługi komputera, jako kategoria lub element Innych umiejętności
  8. Zainteresowania
  9. Klauzula o ochronie danych osobowych

Porządek chronologiczny elementów jest dość ściśle określony jednak dozwolone są zmiany, które mają na celu uwypuklenie informacji ważniejszych i przeniesienie ich na początek. Na przykład Wykształcenie jest elementem ważniejszym dla absolwenta, jednak umieszczanie go na początku kiedy ma się 10-letnie doświadczenie zawodowe już wymaga zastanowienia, bo wtedy więcej mówią o nas stanowiska, na których pracowaliśmy, a nie uczelnie które skończyliśmy 10 i więcej lat temu.

CV na zamówienie

Jeśli mimo wszystko trudno jest Ci na podstawie tych informacji napisać swoje własne dobre cv. Firma hr.consultants oferuje pisanie cv na indywidualne zamówienie klienta. Gwaranujemy najwyższa jakość usługi. Dokumenty przygotowywane przez naszą firmę spełniają wszelkie standardy i są skutecznym elementem w szybszym poszukiwaniu nowej bardziej satysfakcjonującej pracy.

Menu Porady

Rozmowa kwalifikacyjna

Pisanie cv

Listy motywacyjne:

Testy psychologiczne w rekrutacji:

Testy osobowości w rekrutacji:

Copyright 2005-2006 hr.consultants Wszystkie prawa zastrzeżone Cenimy standardy:

ikonka walidatora css ikonka walidatora html